Wat levert kostenbesparingen op in het waterbeheer?
COELO onderzocht voorstellen van de provincies, in opdracht
van de waterschappen. De besparingen die de voorstellen volgens de provincies zouden opleveren, zijn volgens het COELO
niet goed onderbouwd.
Het COELO (Centrum voor Onderzoek van de Economie van de Lagere Overheden) onderzocht het voorstel om de waterschappen bestuurlijk onder de provincies te brengen. Het COELO publiceerde deze week het onderzoeksrapport.
Kosten besparen
Hoe zijn wel kosten te besparen in het waterbeheer?
De Unie van Waterschappen en de VNG bevorderen een sterkere relatie tussen waterschappen en gemeenten. Waterschappen zijn actief op het terrein van afvalwaterzuivering, gemeenten op het gebied van rioleringen. Door intensieve samenwerking zijn aanzienlijke kosten te besparen.
Het gaat om besparingen op het terrein van rioleringen (€ 140 miljoen) en afvalwaterzuivering (€ 100 miljoen). Door het gezamenlijk uitvoeren van taken kan bovendien € 140 miljoen worden bespaard.
Meer informatie