VNG tegen opheffen fok- en vervoersverbod besmette bedrijven voor 15 augustus

02.07.2010
print mailTwitter

Een meerderheid in de Tweede Kamer heeft geen begrip voor het voornemen van het kabinet om met Q-koorts besmette bedrijven tot 15 augustus te laten wachten met herbevolken, en wil dat vervroegen naar 15 juli.

Dit bleek tijdens overleg in de Tweede Kamer over Q-koorts op 1 juli. De Kamer heeft de minister met twee moties opgeroepen om het levenslange fokverbod voor jonge gevaccineerde geiten op te heffen en de versoepelingen van het maatregelenpakket ter bestrijding van de Q-koorts per 15 juli voor de gehele sector door te voeren.

Levenslang fokverbod
De VNG heeft de Tweede kamer opgeroepen om het maatregelen pakket voor de besmette bedrijven tot 15 augustus te handhaven. Ook zijn wij van mening dat er op de besmette bedrijven een levenslang fokverbod moet gelden voor de jonge dieren die achter zijn gebleven.

Volksgezondheid voorop
Bij de bestrijding van Q-koorts staat voor de VNG de volksgezondheid voorop. Wij vinden dat deze ook bij de afbouw van de maatregelen gegarandeerd moet blijven.

De ministers van VWS en LNV beraden zich nu op de stappen die zij gaan zetten.

Meer informatie



Terug
  • VNG Postbus 30435 2500 GK Den Haag
  • 070-373 83 93