Utrecht pakt raamprostitutie aan
09.02.2010
Utrecht wil strengere regels voor raamprostitutie. Het college van B en W wil onder andere een registratieplicht voor prostituees invoeren om zo mensenhandel en gedwongen prostitutie tegen te gaan.
Het college stelt voor het vergunningstelsel op de volgend punten te wijzigen:
- Vrouwen die een kamer huren bij een exploitant, moeten zich voortaan registreren. De GG&GD geeft de prostituees vervolgens voorlichting over zaken als medische zorg, hulpverlening en de mogelijkheden om uit het vak te stappen.
- De vrouwen mogen maximaal tien uur per dag werken. Bovendien gaat de zone iedere nacht vier uur dicht.
- De minimale huurperiode van een kamer wordt opgeschroefd van een week naar een maand. Dit moet onder andere hulpverleningsinstanties de gelegenheid geven om contact op te bouwen met de vrouwen.
De gemeenteraad van Utrecht moet het voorstel van het college nog wel goedkeuren.
Meer informatie
Terug